Quantcast
Viewing latest article 2
Browse Latest Browse All 10

A cukorbetegség felismerése és kezelése

A cukorbetegség felismerése és kezelése

A cukorbetegség nek két típusa van. Az 1 és 2 típusú. Az 1 típusú viszonylag gyorsan alakul ki, inzulin hiány az oka. Ez főként gyermekeket, fiatalokat érint. Jellegzetes tünetei a sok vizelet, fogyás szomjúság. Gyakran zsírégetés következében alakul ki. Az 1 típusú cukorbetegséget ha nem vesszük észre és kezeljük, komoly következményei lehetnek, mint a diabetikus kóma vagy szívmegállás ezért figyeljünk oda rá.

 Image may be NSFW.
Clik here to view.
Cukorbetegség

A 2 típusú cukorbetegség lassan fejlődik ki, alig észrevehetően. Szinte tünetmentes, felismerése legtöbbször a szokásos orvosi vizsgálat során történik. A 2 típusú betegek 80%-a elhízott és többségük magas vérnyomástól szenved. Megnő az ürített vizelet mennyisége, a szomjúságérzet fokozódik. Tartós fáradság érezhető, elhúzódó sebgyógyulás, pattanások vagy bőrbetegségek és látászavar is jelentkezhet. Hosszú távú szövődményei az érrendszerre van káros hatással. Súlyosabb következmények lehetnek a perifériás érző és mozgató idegek, vegetatív idegek károsodása a láb izmainak sorvadásához vezethet. Fekély képződhet a lábon, és ennek elfertőződése egy vagy több lábujj elhalását okozhatja.

Mindkét típusnál ha előrehaladott már a cukorbetegség akkor az orvos inzulint írhat fel, amit injekció formában adható be, és különösen odakell figyelni az étkezésre amire az orvos utasít. A cukorbetegség kialakulása után sajnos nagymértékben változtatni kell az étkezésünkön és már nem ehetünk bármit és bármikor. A cukorbetegség legtöbb esetben megelőzhető, ha rendszeres orvosi vizsgálaton veszünk részt és hamar kiderül a cukorbetegség, de akkor még enyhe formában.

Az 1 típusú cukorbetegséget hátterében sajnos nagyon gyakran genetikai öröklődés áll. Ez ellen nincs mit tenni. Ám a 2 típusú cukorbetegséget annál inkább megelőzhetjük! Mivel ez a fajta betegség többnyire a rossz táplálkozás miatt alakul ki, célszerű ezeket az ételeket kerülni! Cukorbetegséget okozó táplálékok és rossz szokások:

        Túlzott kalóriabevitel
        Aktív életmód és a testmozgás hiánya
        Magas glükóz tartalmú ételek fogyasztása
        Cukor és gabonaalapú szénhidrátok fogyasztása (pl. tészta, édességek)
        Táplálkozásból fakadó ásványi só hiánya, különösen a magnézium-, króm-, és cinkhiány, valamint a lenmagból, dióból, és az omega-3- zsírsavak hiánya

Ha cukorbetegségre utaló jeleket veszünk észre magunkon megrémülés helyett koncentráljunk a megelőzésre és a rendszeres testmozgásra az orvos diagnózisa után is, mert mind jó hatással lehet a kezdődő cukorbetegségre és akár még visszafordítható. Ha már teljes egészében kialakult az „inzulinrezisztencia”, akkor sincs ok pánikra, hiszen ma már nagyon hatékonyan és szinte lemondásmentesen kordában tudjuk tartani a speciális hormonambulanciákon ezt a betegséget.


The post A cukorbetegség felismerése és kezelése appeared first on betegapolas.szbservices.eu.


Viewing latest article 2
Browse Latest Browse All 10